معرفی کتاب

معرفی کتاب

حتی اگر در تمام عمرتان فقط یک کتاب خوانده باشید، می‌دانید کتاب خواندن چه موهبتی است. کتاب لذتی وصف‌ناپذیر به شما می‌دهد. گرچه در ارزش مطالعه شکی نیست، ولی عادت کتاب خواندن از میان ما رخت بربسته است. یکی از مهم‌ترین فواید کتاب خواندن، تفییر در سبک زندگی است. در این صفحه کتاب­‌هایی که منجر به بهبود سبک زندگی اقتصادی شما و فرزندانتان خواهد شد، معرفی خواهند شد. فراموش نکنید که قبل از این که به فرزندانمان کتابی معرفی کنیم، خودمان آن را بخوانیم! ضمنا یادمان باشد که مبلغی که بابت خرید کتاب می‌­پردازید به مراتب کمتر از هزینه‌­هایی است که در آینده بابت کتاب نخواندن خواهید پرداخت.

1. ­چگونه تغییر کنیم؟

هر سال حجم عظیمی از کتاب­‌ها در مورد راه و چاره تغییر کردن منتشر می‌­شوند و انبوهی راهکار جهت تغییر ارائه می‌­دهند و البته این راهکارها به شکست می‌­انجامد. نویسنده کتاب چگونه تغییر کنیم معتقد است باید به جای توصیه‌­های کلی به موانع درونی خودمان برای تغییر بیاندیشیم و مطابق الگویی علمی راه خاص خودمان را پیدا کنیم. اگر تغییر در سبک زندگی و البته سبک زندگی اقتصادی برایتان سخت است، حتما این کتاب را بخوانید.

2. بده و بستان؛ رویکردی انقلابی به موفقیت

موفقیت شما در گروی کمک کردن به دیگران است! شاید این جمله برایتان عجیب باشد اما این تمام چیزی است که این کتاب به شما می‌آموزد. مردم در محل کار در یکی از این سه گروه هستند: حسابگران، گیرندگان و بخشندگان. نویسنده بر این باور است که هر سه گروه می‌توانند به موفقیت دست پیدا کنند، اما ویژگی متمایزی در موفقیت بخشندگان وجود دارد، آن‌ها همواره رو به جلو پیش می‌روند و موفقیتشان پایدار می‌ماند، زیرا موفقیت افراد بخشنده منجر به موفقیت سایرین نیز می­‌شود. اگر احساس می‌­کنید که باید در اقتصاد ایران خودخواه بود، این کتاب برای شماست!

3. میلیاردر بزرگ، پول­‌های کوچک

فقدان سواد اقتصادی، آفت بزرگ معیشت همه ما است. اگر خودرا به آن مجهز کنیم، فرصت‌­های حال و آینده را بهتر درک کرده، زندگی بهتری برای خود و اطرافیانمان خواهیم ساخت. این کتاب یک راهنمای گام به گام کسب سواد مالی از بودجه‌­ریزی تا سرمایه‌­گذاری است. قطعا بزرگسالان با خواندن این کتاب به خود خواهند گفت ای کاش این کتاب را در نوجوانی خوانده بودم و چه خوب که فرزندم شانس خواندن آن را دارد!

4. پس‌­انداز و سرمایه­‌گذاری

خیلی وقت‌ها در زندگی اقتصادیمان فرصت‌هایی بوده که به دلیل فقر اقتصادی همیشه حسرت آن‌ها را خورده‌ایم. فرصت­­‌هایی که می‌توانست زندگی خود و فرزندانمان را تغییر دهد.

کتاب حاضر برگرفته از یکی از پرفروش ترین کتاب‌های حوزه آموزش سواد سرمایه گذاری به فرزندان در فروشگاه معتبر آمازون است. گروه مولفان میداس از اثر اصلی و حفظ چارچوب کلی آن تصمیم گرفت با رعایت اقتضای فرهنگی, نسخه‌ای بازنویسی شده و تالیفی را به خواننده ایرانی ارائه نمایند.در همه حال سعی شده است زبان و گفتار کتاب ساده, روان و رسایی مطلب مرجح باشد.

کتاب در هشت فصل مفاهیم اساسی پس انداز و سرمایه گذاری را در قالب پانزده آموزه رفتاری ارائه می‌کند. موضوع هر فصل بر محور انتقال و یادگیری یک یا چند آموزه مهم به فرزندان طراحی شده است. این آموزه‌ها باید به عنوان اصول پس انداز و سرمایه گذاری در تمام طول عمر توسط فرزندان به کار گرفته شود. فهم و به کار بستن این اصول نه تنها برای فرزندان بلکه برای والدین هم مفید و مایه بهروزی است.

اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مشابه

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر